TEATRALNE WAKACJE ZE STRACHAMI

W pierwszej połowie lipca aktorzy z teatrów pani Zosi Paszendy wzięli udział w dwutygodniowych warsztatach teatralnych pod nazwą „Teatralne wakacje ze strachami”. Celem spotkań było rozwijanie teatralnych pasji, poszerzanie artystycznych  horyzontów, integracja i wakacyjny odpoczynek w gronie przyjaciół w otoczeniu przyrody. Młodzi artyści z zaangażowaniem włączyli się działania  teatralne z elementami dramy kierowanymi przez pedagoga teatru Izabelę Karwot. Wzięli udział w spektaklu teatru Lalek Marka Żyły pt. „Walizki z czterech stron świata”. Zaprezentowana historia była pretekstem do samodzielnego tworzenia lalek teatralnych pod czujnym okiem Marak Żyły. Kolejnym etapem było ożywianie i animacja lalek na naszej scenie. Następnym krokiem było projektowanie i tworzenie kostiumów teatralnych, które zaistniały w etiudach podczas teatralnych prezentacji. Wycieczka do Rud obfitowała w działania wyciszające i relaksacyjne. Uczestnicy skupiali się na obserwacji przyrody, działaniach w grupie. Był także czas na teatralny piknik nad rzeką. Wspólnie z plastykami z pracowni GiR-a dotarli pociągiem do Pszczyny aby zwiedzić przepiękny pszczyński zamek i poznać jego historię.  W ostatnich dniach dzieci wzięły udział w zajęciach z muzykoterapii i pracy głosem za sprawą terapeutki Marioli Rodzik –Ziemiańskiej. Na zakończenie teatralnych wakacji aktorzy zrealizowali na scenie etiudy z wykorzystaniem stworzonych kostiumów i lalek teatralnych. Nie obyło się bez wielkich emocji, które towarzyszą scenicznym występom. Przed młodymi aktorami dalszy ciąg wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.