KONCERT KOLĘD W GOLEJOWIE 12.01.2020

KONCERT KOLĘD W GOLEJOWIE 12.01.2020

12 stycznia 2020 r. odbył się Koncert Kolęd w Kościele p.w. Chrystusa p.w. Chrystusa Króla w Golejowie w wykonaniu Chóru parafialnego „Zorza” z Golejowa i Międzyszkolnego chóru „Andante” z MDK w Rybniku całość przygotowała i poprowadziła Helen Zaik.

Na początku usłyszeliśmy cztery pastorałki w wykonaniu chórów „Zorza” i „Andante”. W pastorałce „Betlejemskie pole” solo zaśpiewał Rafał Żurek, w pastorałce „Chwalcie Dziecinę” solo zaśpiewała Olga Porwoł. Na akordeonie akompaniowała Maria Skrzypińska. W dalszej części usłyszeliśmy cztery pieśni w wykonaniu chóru „Zorza” – „Wschodzi gwiazda”, „Anioł Pański”, „Do szopy”, „Mędrcy świata”. W następnej części do chóru „Andante” dołączyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rybniku. Wszyscy zaśpiewali „Dzwoneczek” ze wstępem granym na dzwoneczkach oraz „Pasterze mili” ze wstępem śpiewanym przez Jagodę Szaton. Następnie dzieci znalazły się w harmonii 4 – głosowej, ponieważ zaśpiewały trzy pieśni z 4 – głosowym chórem „Zorza” – „Gdy pierwsza gwiazda”, „Z narodzenia Pana”, „Mizerna cicha”.

Przy zgaszonych częściowo światłach usłyszeliśmy „Cichą noc” zagraną na dwa głosy

– skrzypce Daria Kuczera

– altówka Emilia Byrska.

Występ zakończyła pieśń „Dziecino słodka” a ksiądz proboszcz Henryk Dombek podziękował wszystkim występującym i licznie przybyłym parafianom i gościom oraz pobłogosławił wszystkich Przenajświętszym Sakramentem.

Na pożegnanie wszyscy na stojąco zaśpiewali piątą zwrotkę kolędy z 1792 roku – „Bóg się rodzi”, zaczynającą się – Podnieś rękę Boże Dziecię, pobłogosław ojczyznę miłą.

W przerywnikach między występami przybyli ludzie śpiewali kolędy, którym akompaniowała na organach kościelnych Renata Kuchcik.

FILM