CZERWCOWE SUKCESY MODELARZY 2017

CZERWCOWE SUKCESY MODELARZY 2017

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

 W miniony weekend dwójka naszych reprezentantów wraz z trzema pomocnikami (holownikami), wzięła udział w Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych w Gliwicach. Wczesny niedzielny poranek nie zapowiadał tak pięknego dnia. Szare niebo i zimny północny wiatr nie zachęcał do spędzenia całego dnia na płycie lotniska. Przygotowanie modeli do lotów, pomiar długości holów i oczekiwanie na losowanie pozycji startowej dla pierwszej kolejki lotów. Pierwsze loty… , widoczne napięcie i trema na twarzach zawodników. Coraz większe skupienie, mimo że nie każdy lot i lądowanie było takie jakby się chciało. Z każdą kolejką lotów większe napięcie i zdenerwowanie – czy uda się wywalczyć awans do finału. 

Kończy się piąta kolejka lotów, oczekiwanie na podliczenie punktów, wyniki i … Michał awansuje!!

Loty finałowe. Mamy przed sobą dwa loty do wykonania i pięciu poważnych konkurentów, atmosfera napięta… słońca coraz więcej, lecz warunki zmienne. Zacięta walka o każdą sekundę lotu  oraz o lądowanie w polu punktowanym. Nie były to najlepsze loty… nie liczymy na dobry wynik widząc, że w ostatnim locie trójka przeciwników wiele dłużej było w powietrzu.

Oczekiwanie na wyniki… nie licząc na wiele obserwujemy wpisywane wyniki na tablicy. O! Michał, ma ktoś mniej pkt niż ty, o kolejna osoba – no to jak dobrze będzie to masz 4 miejsce. A tu okazało się że o 0.7 pkt Michał wyprzedził kolejnego zawodnika w finale i wywalczył tym samym 3 miejsce. 

Gratulacje wielkie dla Michała Dudek – 2 wicemistrz Polski w klasie F3J/M
oraz dla Artura Liszka za zajęcie 7 miejsca, zaraz za finałową szóstką.

Wielkie podziękowania dla całego zespołu pomocników, bez których chłopacy by nie mogli wystartować modeli: Paulinie Wojaczek, Szymonowi Wojaczek, Mateuszowi Cincio.

GALERIA