SUKCESY MŁODYCH MODELARZY NA MISTRZOSTWACH POLSKI W GLIWICACH

• Post author:
  • Post category:Aktualności

W ubiegłą niedzielę 19 czerwca na lotniku aeroklubu Gliwickiego odbyły się “Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych”, w których wzięli udział wychowankowie pana Jacka Siwicy z MDK.

Zawody zaczęły się wczesnym rankiem. Po rejestracji zawodników w kategorii F3J/M: Sławomira Biegańskiego oraz Patryka Radziejewskiego, zaczęło się przygotowanie modeli. Loty zawodników były walką nie tylko między zawodnikami, ale także z siłą wiatru, ponieważ w tym dniu okazał się on bardzo porywisty. W pierwszej rundzie jeden z szybowców został poważnie uszkodzony. Po dwóch rundach lotów do finałów przeszedł Sławomir Biegański. Walka w lotach finałowych była o każdą setną sekundy, duże emocje panowały na stanowiskach startowych. W końcu loty zostały zakończone i po nerwowym wyczekiwaniu  na ogłoszenie wyników przyszła pora na wielką radość – Sławomir Biegański został mistrzem! Wygrał o 1 pkt czyli o 0,8 sekundy!