“KONTRASTOWA MOZAIKA” WERNISAŻ 21.03.2024

Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy otwarciem wystawy Pracowni Plastycznej Kontrasty pod kierunkiem pani Zuzanny Śmieja. Tematem przewodnim tegorocznej wystawy była “Kontrastowa mozaika” nawiązująca do tego, że każdy z młodych artystów uczęszczający na zajęcia plastyczne jest jak pojedyncza kafelka – wyjątkowy i niezwykły, jednak razem z innymi tworzy zupełni coś innego – niesamowitego. Wernisaż rozpoczął się występem zespołu pani Karolina Hanik – Music Adventure, który wykonał piosenkę pt. „Wiosna”. Pani Zuzia, w podziękowaniu za pracę i zaangażowanie włożone w jej zajęcia, wręczyła kolejno każdej ze swoich grup symboliczne dyplomy. Ponadto dla zaproszonych gości, rodzin młodych artystów została odtworzona prezentacja ze zdjęć zrobionych w pracowni i podczas warsztatów. Później nadszedł czas na podziwianie dzieł pracowni, nie tylko tych inspirowanych tematyką wiosenną, lecz również innych, które udało się im ukończyć w ostatnich miesiącach. Wystawę współtworzyły przepiękne makramy oraz instalacja złożona z różnorodnych rzeczy wykonanych przez grupę rękodzieła. Kontemplacji towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Natomiast całe wydarzenie zostało upamiętnione na zdjęciach zamieszczonych poniżej.

(fot. J. Lasota)