PREMIERA BAJKI TEATRALNEJ<br> “URODZINOWE MARZENIE” 24.03.2018 <br>reż. ZOFIA PASZENDA<br>muzyka PIOTR KOTAS

PREMIERA BAJKI TEATRALNEJ
“URODZINOWE MARZENIE” 24.03.2018
reż. ZOFIA PASZENDA
muzyka PIOTR KOTAS

„Urodzinowe Marzenie” to tytuł kolejnego bajkowego spektaklu w wykonaniu teatru „Pętelka” z MDK. Premiera bajki  odbyła się w Domu Kultury  w Rybniku – Boguszowicach w sobotę 24 marca. Tym razem młodzi aktorzy opowiadali historię małego kotka, który szukał rodziny. Spektakl zainspirowany  był scenariuszem „Urodziny w Nidgylandii” Liliany Bardijewskiej. Dla młodych aktorów było to ogromne wyzwanie, tym bardziej, że do zespołu dołączyły dzieci z najmłodszej grupy teatralnej, dla których udział w realizacji bajki był scenicznym debiutem. Młodzi artyści zaprosili widzów najpierw do  tajemniczej  krainy , w której rozpoczyna się historia, by znaleźć się w barwnym, pełnym zabawnych perypetii małym miasteczku. Przygody małego kotka ubarwiła muzyka skomponowana przez Piotra Kotasa, która pomogła aktorom zbudować  klimat spektaklu. Kostiumy do bajki zaprojektowała i wykonała Ilona Myszka. Całość wyreżyserowała Zofia Paszenda. Po występie aktorzy teatru „Pętelka” otrzymali pamiątkowe upominki  i kwiaty. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi udali się na uroczyste przyjęcie, na którym pojawiły się wypieki przygotowane przez rodziców młodych aktorów. Było smacznie i bardzo radośnie. Teatr „Pętelka” może pochwalić się kolejną teatralną bajką, którą już w dzień po premierze zobaczyły  dzieci w ramach „Bajkowej Niedzieli” w DK Boguszowice.