PREMIERA TEATRU PACYNKI<BR> “PAN LAMPA” – 19.12.2021

PREMIERA TEATRU PACYNKI
“PAN LAMPA” – 19.12.2021

W niedzielę 19 grudnia 2021 w Klubie Kultury Harcówka Teatru Ziemi Rybnickiej grupa teatralna PACYNKI z MDK wystawiła kolejną premierę i zakończyła artystycznie 2021 rok. Młodzi aktorzy zrealizowali scenariusz Maliny Prześlugi w reżyserii Zofii Paszendy.  Na scenie przed zgromadzoną publicznością pojawił się tajemniczy PAN LAMPA w otoczeniu dziwnych i różnobarwnych postaci. Wszyscy mają swoje wady i przyzwyczajenia a mimo to spokojnie mieszkają w domczysku. Szanują swoją odmienność, starają się żyć w zgodzie choć nie zawsze się to udaje. Jak to w życiu bywa zdarzają się nieporozumienia ale gdy w pobliżu jest Pan Lampa wszystko kończy się dobrze. Naszym Pacynkom udało się wprowadzić widza w zaczarowany świat mieszkańców domczyska. Klimat spektaklu dopełniła muzyka stworzona przez Tomasza Manderlę i światło zrealizowane przez Tomasza Paszendę. Sytuacje na scenie były różnorodne od śmiesznych, przedziwnych i strasznych po refleksyjne i pełne zadumy…. Na zakończenie każdy aktor otrzymał na pamiątkę lampion, który tak jak Pan Lampa ma nieść ze sobą światło, ciepło i rozpraszać mrok. Premiera bardzo udana a Pacynki już nie mogą się doczekać kiedy po raz kolejny zagrają spektakl. Do zobaczenia na spotkaniu z Panem Lampą w 2022 roku.