FESTIWAL MAGIA TAŃCA 2019

30 listopada 2019 roku w Domu Kultury w Rybniku Niedobczycach odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych „Magia Tańca”. Podczas tego wielkiego tanecznego święta zaprezentowało się około 800 tancerzy z 54 zespołów z: Będzina, Czeladzi, Chorzowa, Częstochowy, Raciborza, Rudy Śląskiej, Nysy, Tworkowa, Katowic, Bielska-Białej, Siemianowic Śląskich, Czerwionki-Leszczyn, Krakowa, Zabrza, Tychów, Łodzi i z Rybnika. Jury w składzie: Katarzyna Grzegorzek, Marzena Kobryń i Wojciech Chowaniec w skupieniu śledziło wszystkie prezentacje zwracając uwagę na wyrównany poziom, różnorodną technikę a także nowe środki wyrazu artystycznego używane w choreografiach. Ostatecznie po burzliwych naradach przyznano w każdej z czterech kategorii wiekowych Grand Prix. Nagrodę tę otrzymał zespół CARMENKI z Carmen Dance Center w Katowicach, grupa BŁYSK MINI z Akademii Wyobraźni KAJUNE w Czeladzi, zespół FENIKS JUNIOR ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie oraz grupa REFLEX z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę.

PROTOKÓŁ