PREMIERA SPEKTAKLU<br> “ZAGINIONA KRÓLOWA” 12.03.2017<br>reż. ZOFIA PASZENDA<br> muzyka PIOTR KOTAS

PREMIERA SPEKTAKLU
“ZAGINIONA KRÓLOWA” 12.03.2017
reż. ZOFIA PASZENDA
muzyka PIOTR KOTAS

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

12 marca 2017r. na scenie w Domu Kultury w Boguszowicach odbyła się kolejna (już  czwarta) premiera teatru „PACYNKI” z MDK w Rybniku. Tym razem młodzi aktorzy zrealizowali spektakl pt. „Zaginiona Królowa”. Inspiracją do przedstawienia  był  scenariusz Maliny Prześlugi pt. „Ble”. Akcja opowieści rozgrywa się na starej i zapomnianej pętli autobusowej, na którą trafia Paź Królowej, skazany za  to, że zwątpił w istnienie królowej. Mały motyl poznaje tam grupę stawonogów, które z różnych przyczyn znalazły się w tym smutnym miejscu. Żadne z nich nie ma poczucia własnej wartości i jak mówią o sobie „są bandą bezużytecznych wyrzutków”. 

Paź królowej pragnie im pomóc odzyskać wiarę w siebie i organizuje konkurs talentów dla nowopoznanych przyjaciół.  To zadanie okazuje się bardzo skomplikowane, ale w końcu historia, jak to w bajce, kończy się happy endem. Spektakl „Zaginiona Królowa” opowiada o samotności  zakompleksionych owadów, które spotkały na swojej drodze motyla, dzięki któremu odzyskały wiarę w siebie.

„PACYNKOM” udało się wprowadzić widza w historię, która ciekawi, bawi i wzrusza. Klimat spektaklu wzbogaciła muzyka Piotra Kotasa.

Spektakl wyreżyserowała Zofia Paszenda.

Kostiumy zaprojektowała i wykonała Ilona Myszka. Nad scenografią pracowali: Mirosław Skowronek,  Józef Herok, Anna Imiołek i Danuta Sarna.

Światło i dźwięk zrealizował Tomasz Paszenda.

FILM

GALERIA  zdj. Sebastian Góra

GALERIA zdj. Janusz Rzymanek