PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO<BR> W PRZEMYŚLU

PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
W PRZEMYŚLU

Wychowankowie Pracowni Plastycznej GiR-a jako laureaci VIII Karpackiego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu do Przemyśla, gdzie reprezentowali nasz MDK. Biennale jest międzynarodowym projektem, w którym partnerami i uczestnikami są Słowacy, Węgrzy, Rumuni, Ukraińcy i Polacy. Agata Skrzypiec i Bartosz Stańko osobiście odebrali nagrody za swoje linoryty, a ich opiekunka Milada Więckowska z przyjemnością wysłuchała pochwał za wysoki poziom artystyczny wszystkich prac nadesłanych z naszej placówki, które zdominowały konkurs i wystawę.

W ramach finałowych uroczystości, podczas dwudniowego pobytu w Przemyślu, nasi wychowankowie zwiedzili Muzeum Dzwonów i Fajek, podziwiali panoramę miasta z XVIII-sto wiecznej wieży zegarowej, odwiedzili też krypty archikatedry przemyskiej. W drodze powrotnej przejeżdżając przez Łańcut zatrzymali się by zobaczyć Zamek Lubomirskich i Potockich, który wraz z otaczającym go parkiem należy do pomników historii narodowej.