WIZYTA GRUPY TANECZNEJ TSG DORSTEN W RYBNIKU

WIZYTA GRUPY TANECZNEJ TSG DORSTEN W RYBNIKU

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

16 i 17czewca 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury gościliśmy zespół taneczny TSG Dorsten z Niemiec. W pierwszym dniu odbyły się warsztaty integracyjne poprowadzone przez panią Aldonę Kaczmarczyk – Kołucką i jej wychowanków z pracowni plastycznej CREATIO. W spotkaniu brały również udział tancerki z zespołów FLEX i REFLEX pod kierunkiem pani Moniki Floryszak.

Młodzi ludzie poprzez interdyscyplinarne działania stworzyli razem „MAGICZNY ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI”. Poznawali przy tym dzieje architektury światowej, podstawy projektowania i rysunku oraz nieznaną historię konstrukcyjnych „deseczek gnoma”.

Praca odbywała się w mieszanych narodowościowo grupach. Jej efektem były przepiękne plany przyszłościowych budynków o rozmaitym przeznaczeniu. Następnym krokiem były makiety skonstruowane z drewnianych elementów Kapla według stworzonych wcześniej rysunków.

W czasie tego spotkania praca i zabawa nieustannie mieszały się ze sobą integrując międzynarodowe grupy dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników MDK.

Komunikacja werbalna i niewerbalna została rozwinięta do granic możliwości – dobrze odnajdywały się tam zarówno osoby bez znajomości języka obcego jak i biegle władający angielskim czy niemieckim.

Gry i zabawy integracyjne oparte o ruch, dźwięk i obraz, które zapoczątkowały spotkanie – pomogły w pokonaniu barier komunikacyjnych i wspólnym działaniu artystycznym.

Wszystkie 2- i 3-wymiarowe dzieła sztuki powstałe w czasie warsztatów oraz ich autorzy zostały w finale zaprezentowane tworząc wspólnie „MAGICZNY ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI”.

Każdy z młodych ludzi uczestniczących w tych warsztatach miał okazję odkryć swoje kreatywne  umiejętności bez względu na to w jakiej dziedzinie artystycznej specjalizuje się na co dzień.

Drugiego dnia pobytu młodzież z Dorsten uczestniczyła w warsztatach tanecznych. Zajęcia z techniki tańca współczesnego poprowadziła pani Monika Floryszak a efektem ich pracy była wspólna choreografia w stylu lirycal.

GALERIA

FILM