ARTYSTYCZNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRACOWNI WALOR

ARTYSTYCZNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRACOWNI WALOR

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

11 listopada 2013 r. w filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Chabrowej 7 i 9 w Rybniku, odbył się II wernisaż Pracowni WALOR.

Tegoroczna wystawa „Wspomnienia i rzeczywistość czyli Pod Trzema Koronami i nie tylko” była podsumowaniem artystycznej działalności wychowanków pani Ewy Tomas-Modlich.

Podczas wernisażu zaprezentowano kompozycje: malarskie, rysunkowe, graficzne jak również prace wykonane z białej i czerwonej gliny, wypalonej w tzw. biskwicie oraz dzieła z ceramiki.

Atrakcją wieczoru stała się niewątpliwie instalacja świetlna, znajdująca się przed budynkiem pracowni. Licznie przybyli goście, rodzice i ich pociechy mogli podziwiać również dzieła przywiezione z letniego pleneru „Pod Trzema Koronami”. Wśród nich: jedwabne, malowane ręcznie szale, filcowane motywy ludowe, portrety, pejzaże, kompozycje z wyobraźni. Jak przystało na podsumowanie artystycznego dorobku, zaprezentowano laureatów tytułu Rybnickiego Prymusa oraz wręczono nagrody wychowankom z „długoletnim stażem” czyli uczniom, z którymi pani Ewa spotyka się systematycznie na zajęciach od pięciu lat. To w jakiej atmosferze, z jakim zapałem, zaangażowaniem, werwą pracują młodzi ludzie oddała najpełniej prezentacja multimedialna, zaprezentowana w amfiteatrze przed pracownią. Całość uroczystości uświetnił genialnie przygotowany przez sporą grupę rodziców słodki, przepyszny poczęstunek.

Mimo niskiej temperatury na zewnątrz, 11 listopada w Pracowni WALOR był najcieplejszym dniem tej jesieni dla wszystkich twórców, wychowanków pani Ewy.

GALERIA

FILM