WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ KONTRASTY 2015

“Pejzaże osobliwe” to tytuł tegorocznej wystawy pracowni plastycznej “Kontrasty”. Uroczysty wernisaż odbył się w niedzielne popołudnie 29 marca 2015 roku. Temat wystawy był nieprzypad- kowy, sprostać mu musiały zarówno najmłodsze (przed- szkolaki), jak i grupy starsze (szkoła podstawowa i gimnazjum). Podczas wernisażu zaprezentowano prace rysunkowe, malarskie oraz grafikę warsztatową, którą wykonali młodzi artyści zarówno ci uczęszczający najkrócej na zajęcia jak i starsi stażem. Prace malarskie inspirowane były impresjonizmem, pejzażami wielkich światowych malarzy, a także kolorami i symboliką wiosny. Podczas wernisażu wręczono również nagrodę dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury wychowance Natalii Łukaszewskiej, która ma znaczące osiągnięcia w konkursach plastycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.  Zaproszeni goście żywo zareagowali na prezentację pokazującą codzienne życie pracowni, oraz poszczególnych wychowanków. Wernisaż zwieńczył pyszny poczęstunek, na który rodzice sami przygotowali wypieki. Można śmiało powiedzieć, że w Młodzieżowym Domu Kultury poprzez prace zapanowała już ciepła, wiosenna atmosfera.

GALERIA            FILM Z WERNISAŻU