SPOTKANIA POLSKIEGO KOMITETU MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA WYCHOWANIA PRZEZ SZTUKĘ InSEA.

W miniony weekend Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku był miejscem twórczego spotkania Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA.

Artyści i edukatorzy z różnych stron Polski (ale również z Hiszpanii i Armenii) wzięli udział w seminarium naukowo-edukacyjnym i Walnym Zebraniu PK InSEA.

Była to jednocześnie okazja do poznania naszego miasta, do zaobserwowania wychowanków MDK w trakcie działań artystycznych, do zwiedzenia nowej Galerii Sztuki Rzeczna, do wizyty w rybnickim muzeum i udziału w wernisażu wystawy fotograficznej grupy M6.
Najważniejszą wartością takich spotkań ludzi związanych ze sztuką, edukacją i kulturą jest zawsze wymiana doświadczeń, przyjacielskie rozmowy i energetyczny klimat.

A gościnne progi naszego MDK bardzo to ułatwiły.