NAGRODY W TORUNIU

NAGRODY W TORUNIU

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

W czwartek 21 października br. reprezentantki Pracowni Plastycznych GiR-a i Walor z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku wraz z opiekunkami Miladą Więckowską i Ewą Tomas-Modlich wzięły udział w uroczystym finale XXII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu.

         Pracownia GiR-a za interesującą kolekcję prac otrzymała główną nagrodę konkursu – Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego! Ponadto wychowanki naszego Młodzieżowego Domu Kultury odebrały nagrody indywidualne – z pracowni GiR-a: Julia Halaszka i Maja Dwornicka, a z pracowni Walor: Lena Milanowska. Reprezentacja odebrała też nagrody dla nieobecnych laureatów z pracowni Creatio: Karola Lubszczyka i Aleksandry Grynieckiej.

         W konkursie wzięło udział 4738 prac z 29 krajów, nagrodzono 80 grafik, a do wystawy pokonkursowej w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zakwalifikowano 769 prac, w tym z naszego MDK aż 49 grafik z czterech pracowni: GiR-a, Creatio, Walor i Kontrasty.

         Reprezentacja z dumą oglądała wystawę i z przyjemnością przy tej okazji zwiedziła toruńska starówkę, co możemy zobaczyć na zdjęciach.

GALERIA