UROCZYSTE PODSUMOWANIE <br>XVII MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

UROCZYSTE PODSUMOWANIE
XVII MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

13 maja w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Międzynarodowego Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu “Wielcy znani i nieznani” pt. „Pieter Bruegel – obserwator życia”. Jak zwykle Biennale zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika, Śląskiego Kuratora Oświaty i Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Na konkurs napłynęły prace z Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Holandii, Kazachstanu, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Serbii, Sri Lanki, Tajlandii, Ukrainy, USA i Węgier. Młodzieżowe jury pracowni CREATIO, pod przewodnictwem kuratorki konkursu pani Aldony Kaczmarczyk-Kołuckiej, wybrało grono laureatów. W trakcie ceremonii zebrani goście mogli podziwiać prezentację wszystkich nagrodzonych prac, a także trzy choreografie taneczne inspirowane twórczością Breugla. Rozdaniu nagród i dyplomów tradycyjnie towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można zwiedzać w TZR do 14 czerwca. Serdecznie zapraszamy!