IX PLENER ARTYSTYCZNY<br>PRACOWNI WALOR<BR>23.08.2021 – KLICZKÓW

IX PLENER ARTYSTYCZNY
PRACOWNI WALOR
23.08.2021 – KLICZKÓW

Rok czekania i stres czy się uda…!  A jednak – z radością w sercu, uśmiechem na twarzy i głową pełną pomysłów, ruszyliśmy 23 sierpnia 2021r. na długo wyczekiwany – IX już Plener Artystyczny. Tym razem oczy wszystkich uczestników (na co dzień działających pod okiem opiekuna pani Ewy Tomas-Modlich w Pracowni Walor w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku) skierowane były na niezwykle urokliwy i romantyczny Zamek Kliczków w Borach Dolnośląskich. Grupa 28 szalonych i pomysłowych dziewcząt (z wolontariuszkami: panią Małgorzatą Piszczek, panią Iwoną Dragą na czele), realizowała zadania: rysunkowe, malarskie, półprzestrzenne w technice collage w malowniczych wnętrzach oraz murach niecodziennej, przepięknie porośniętej bluszczem szesnastowiecznej budowli. W przeciągu sześciu dni powstały kompozycje inspirowane zamkiem, detalami architektonicznymi, naturą otulającą budowlę oraz prace o charakterze symbolicznym, mówiące o radości bycia RAZEM, o nas samych w relacji z drugim człowiekiem, a także projekty rustykalnych drzwi. Nie zabrakło pomysłów związanych z przedstawieniem wnętrz oraz przedmiotów, które je ubogacają. Mimo niesprzyjającej czasem pogody, humory dopisywały, a pomysły i realizacje zadań przerosły oczekiwania. Można rzec Artyści na MEDAL – chętni, chłonni nowości i ciągle gotowi do pracy! Mimo pandemicznego czasu, na Zamku Kliczków od 23- 29 sierpnia 2021 r. mogliśmy zapomnieć o teraźniejszości i przenieść się do świata, w którym panowała cisza, jedność, życzliwość i ciągły, serdeczny uśmiech!