WYSTAWA PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a 19.11.2021

WYSTAWA PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a 19.11.2021

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

W piątek 19 listopada br. w naszym Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się uroczysty wernisaż corocznej wystawy, prowadzonej przez Miladę Więckowską, Pracowni Plastycznej GiR-a oraz wystawy poplenerowej pt. “Na granicy fantazji i rzeczywistości”, którą z GiR-owiczami współtworzyli przedstawiciele prowadzonych przez Zofię Paszendę grup teatralnych: Niebieski Kot i Pacynki.

         Uroczystość rozpoczęła etiuda teatralna przygotowana przez uczestniczki tegorocznego pleneru w Kacwinie, który podsumowany został wspomnieniową prezentacją i rozdaniem pamiątkowych zdjęć. Spotkanie stało się również okazją do rozdania, przyznanych w tym roku dziesięciu wychowankom Pracowni GiR-a, Nagród Dyrektora MDK.

         Kolejna prezentacja multimedialna przypomniała zebranym szereg wcześniejszych spotkań i wystaw oraz zdjęcia ich dzieci sprzed wielu lat, gdyż w tym roku pracownia obchodzi 25-rocznicę istnienia. Wszyscy wychowankowie otrzymali oczywiście pamiątkowe dyplomy pracowniane i wspólnie się sfotografowali. Jak zwykle rodzice wychowanków przygotowali ciasta, słodycze i owoce na wspólną ucztę, której kulminacyjnym punktem był tort upieczony przez panią Małgosię Oleś i ozdobiony przez jej córkę Joannę, GiR-owiczkę z dziesięcioletnim stażem, ręcznie malowanym, jadalnym obrazem będącym impresyjną stylizacją pejzażu Vincenta van Gogha.

         Jedząc, oglądając grafiki, rysunki i obrazy, rozmawiając i robiąc mnóstwo zdjęć, rodzice i ich dzieci oraz pracownicy MDK spędzili wspólnie miły, radosny wieczór.

GALERIA

FILM