MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI VII, VIII SP i III GIMNAZJUM 7.03.2019

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI VII, VIII SP i III GIMNAZJUM 7.03.2019

7 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas VII i VIII Szkoły Podstawowej i III Klas Gimnazjalnych. W przesłuchaniach wzięło udział 22 uczestników. W jury zasiedli: Karina Abrahamczyk-Zator – aktorka, piosenkarka oraz dyrektor Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Mateusz Banaszkiewicz – aktor, wokalista i artysta kabaretowy, a także Zofia Paszenda – reżyser teatralny, animator teatrów dziecięcych i młodzieżowych.

W tym roku komisja oceniająca zwróciła uwagę na wysoki i bardzo wyrównany poziom prezentacji a także ciekawy dobór repertuaru.  Po wysłuchaniu wszystkich młodych recytatorów przyznano cztery wyróżnienia: Emilii Byrskiej, Anny PawliczekKlaudii Białek, Marty Koczy, dwa trzecie miejsca dla Julii Rusin i Emilii Erdmann oraz drugie miejsce dla Laury Hanak. Natomiast pierwsze miejsce należało do Pauliny Stachak.

Laureatki pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentowały miasto Rybnik
w Regionalnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Mały OKR 2019”. Przesłuchania etapu regionalnego obędą się 25 – 27 marca 2019 roku w Teatrze „Korez” w Katowicach.

GALERIA

PROTOKÓŁ