WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ WALOR 11.11.2018

Na 100-lecie Niepodległości – 100, a nawet więcej prac młodych twórców Pracowni Walor.

“W bieli, czerni i kolorze” pod takim tytułem 11 listopada 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku w filii na ul. Chabrowej odbył się niecodzienny wernisaż prac wychowanków pani Ewy Tomas-Modlich. Młodzi, kreatywni podopieczni z Pracowni Walor pochwalili się w tym roku wyjątkowo licznymi pracami wykonanymi w różnych technikach malarskich, rysunkowych, graficznych, rzeźbiarskich. Pojawiły się prace na nietypowych podkładach malarskich, prace wykonane z masy papierowej, z  kartonów, z foli bąbelkowej, gazy, z gliny, ceramiki. Ciepły wieczór listopadowy stał się również-wieczorem wspomnień VII już pleneru artystycznego, który w tym roku, w czasie letnich wakacji odbył się na Zamku Czocha w miejscowości Leśna. “W kolorach Zamku Czocha” mogli na małą chwilę odnaleźć się również licznie zaproszeni na wystawę goście. Zamek, w przywiezionych przez uczestników pleneru dziełach wypadł IMPONUJĄCO. Kolaże, prace wykonane na płytach OSB zachwyciły i urzekły niejednego oglądającego. Podobnie zresztą odebrano instalację całą w BIELI, która co roku uświetnia wernisaż i dodaje niezwykłego uroku i tajemniczości całej imprezie. Nie zabrakło również ciepłych słów  i podziękowań skierowanych pod adresem wychowanków pracowni, ich rodziców, opiekuna artystycznego, a także opiekunów pleneru: pani Ewy Klonowskiej, pani Iwony Dragi. Wręczono nagrody dla szczególnie wyróżniających się młodych twórców. Gorące słowa: „dziękujemy” za pomoc i wspieranie wszelkich pomysłów twórczych usłyszała pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku – Barbara Zielińska. Kolorów, fantastycznych form, nietuzinkowych prac było mnóstwo. Oprócz zgromadzonych prac w oryginałach, można było również podziwiać prace, których na stanie pracowni już nie ma. W przedstawionej przez panią Ewę prezentacji pojawiły się między innymi dzieła, które z “łezką w oku” opuściły w zeszłym roku szkolnym Teczkę Zbiorów i reprezentowały MDK w konkursach plastycznych na Świecie i w Polsce.  Było ciepło, pysznie, słodko i klimatycznie. Wszyscy zebrani jak co roku stworzyli wyjątkowy wieczór.