WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE NA MAŁA FORMĘ GRAFICZNĄ

7 kwietnia 2015 r. jury I Międzynarodowego Biennale na Małą Formę Graficzną „Między czernią a bielą…” pt. „Świat ze starej fotografii” w składzie:

– dr hab. FRANCISZEK NIEĆ, prof. nadzw. Zakładu Sztuk Pięknych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu,

– mgr inż. architekt MATEUSZ RYBKA,

– mgr grafiki MILADA WIĘCKOWSKA, Pracownia Plastyczna GiR-a, MDK Rybnik

po długim, dokładnym przeglądaniu prac i burzliwych naradach dokonało wyboru spośród 1200 nadesłanych grafik, przyznając 19 nagród, 26 wyróżnień i 64 kwalifikacje do wystawy. Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac wykonanych w technikach graficznych druku wypukłego, wklęsłego i technikach mieszanych. Niestety część prac zdyskwalifikowano ze względu na zbyt duży format, nieodpowiednią technikę lub brak jakiegokolwiek powiązania z tematem konkursu.

Wszystkich laureatów wraz z opiekunami serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie biennale 14 maja o 17.00. do Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku przy ul. Wł. Broniewskiego 23, gdzie nastąpi otwarcie wystawy i wręczenie nagród.

PROTOKÓŁ