WAKACYJNY PLENER ARTYSTYCZNY PRACOWNI WALOR 2018

Tajemnicze przejścia, biblioteczne regały, wizerunek Białej Damy- Gertrudy, komnaty podsłuchów, monumentalna bryła zamku , słońce, dobry humor i mnóstwo zabawy twórczej- w takich okolicznościach, pod koniec tegorocznych wakacji, grupa młodych plastyków z Pracowni Walor, działająca w  Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku pod kierunkiem pani Ewy Tomas-Modlich, Iwony Dragi i pani Ewy Klonowskiej- spędzała swój tygodniowy czas na VII już plenerze artystycznym na Zamku Czocha w miejscowości Sucha koło Leśnej, na Pogórzu Izerskim. W “Kolorach Zamku ” działo się sporo: powstały ciekawe wizerunki i nakrycia głowy Białej Damy, rysunki detali architektonicznych, malarskie interpretacje bryły zamku, monochromatyczne witraże z motywami roślinnymi z tektur i papieru. Przez małe okienka zamkowych pokoi uczestnicy pleneru podziwiać mogli malownicze widoki Jeziora Leśnieńskiego, zaś w promieniach słońca mieniący się kolorami brązu, beżu, czerwieni, szarości- imponujący  zamek. Twórczymi działaniami zainteresowane były również zamkowe koty no i oczywiście turyści, których w tych okolicach bywa zawsze sporo. Atrakcją dla młodych twórców stała się również wycieczka do fabryki ceramiki w Bolesławcu. Pamiątek i wrażeń było sporo. Można powiedzieć iż od 26 sierpnia do 1 września 2018 roku zamkiem rządziła Pracownia Walor. Zapraszamy na wystawę poplenerową 11 listopada 2018 roku.