KONCERT DZIECI RODZICOM 2018

7 czerwca 2018 roku w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się coroczny Koncert Dzieci Rodzicom, w trakcie którego zaprezentowały się wszystkie zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury. W tym roku koncert zaczął się nietypowo. Na początku zgromadzona publiczność, zobaczyła układ taneczny w wykonaniu byłych uczennic pani Ilony Myszki, które 20 lat temu tańczyły w zespole Domino. Była to wzruszająca niespodzianka dla pani Ilony, która w tym roku kończy pracę w MDK. W reaktywowanym zespole zatańczyły również dwie nauczycielki z naszej placówki Marzena Butyłkin i Monika Floryszak. Po występie dyrektor Barbara Zielińska otworzyła oficjalną część koncertu.  Na scenie występowali kolejno wychowankowie p. Moniki Floryszak, p. Ilony Myszki i p. Marzeny Butyłkin. Po każdym bloku tanecznym dyrektor MDK wręczała najzdolniejszym tancerzom Nagrody Dyrektora oraz nominacje do tytułu Rybnickiego Prymusa.  Nowością w tegorocznym koncercie był jego finał. Otóż w ostatnim układzie wystąpiły na scenie wszystkie zespoły taneczne wraz ze swoimi choreografkami. Widok ok. 200 tancerzy na scenie niewątpliwie zaparło dech całej widowni. To kolorowe, pełne energii taneczne show na długo zostanie w naszej pamięci.

GALERIA fot. Sebastian Góra