RAJZA Z MDK

Od 3 do 14 lipca nasze nauczycielki pani Marzena Butyłkin, pani Karolina Hanik, pani Zuzanna Śmieja i pani Małgorzata Kubala-Dorczak zorganizowały czas wakacyjny swoim wychowankom. Hasło przewodnie brzmiało „Rajza z MDK – czyli okoliczne atrakcje turystyczne i kulturalne”. Pogoda dopisywała, a dzieci nie narzekały na nudę. Bezpieczeństwo przede wszystkim, więc przyjemności poprzedziło spotkanie z policją, która pouczyła ich jak zachować się w różnych sytuacjach, by po wypoczynku letnim zostało tylko dobre wspomnienie.  Atrakcji było wiele… Od sadzenia kwiatków wokół naszej placówki do zwiedzania ciekawych miejsc poza miastem. Podopieczni zwiedzili Zamek Piastowski w Raciborzu i Muzeum Ognia w Żorach, w którym mogli samodzielnie wykonać świece. Świetnie bawili się podczas wizyty w manufakturze cukierków i lizaków Bombon w centrum Rybnika naprzeciwko Bazyliki. Odwiedzili również Bajkę Pana Kleksa w Katowicach oraz pojechali w “rajzę” kolejką wąskotorową w Rudach. Brali udział w warsztatach garncarskich w Rybnickim Muzeum i zwiedzili tymczasową wystawę dotyczącą zmysłów. Poza ciekawymi wycieczkami były zajęcia stacjonarnie w naszej placówce. Rywalizowali ze sobą w różnych grach i zabawach oraz w konkursie talentów. Natomiast podczas zajęć artystycznych powstały niecodzienne instrumenty zwane kijami deszczowymi oraz własnoręcznie malowane poszewki na poduszki. Mieli okazję również wyjść do kina, by spotkać się z bohaterami filmu Super Mario Bros oraz Małą Syrenką.