PACYNKI NA DZIATWIE 2018

23-26 maja teatr Pacynki z MDK wziął udział w 39 Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych DZIATWA w Łodzi. Nasz zespół został zakwalifikowany spośród 47 teatrów dziecięcych z całej  Polski. Spektakl pt. „Zaginiona królowa” w reżyserii Zofii Paszendy, z muzyką Piotra Kotasa został zaprezentowany na scenie Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Podczas DZIATWY obejrzeliśmy 16 spektakli teatralnych zrealizowanych w różnej konwencji i o rozmaitej tematyce. Zobaczyliśmy, jak szeroki jest repertuar teatralny młodych artystów pochodzących z różnych stron Polski. Braliśmy udział w warsztatach teatralnych i nawiązywaliśmy przyjaźnie. Z wielkim przejęciem wzięliśmy udział w korowodzie teatralnym na cześć Księżniczki Giki i wraz z królewskim orszakiem podążaliśmy ulicami miasta Łodzi. Było to wspaniałe, artystyczne przeżycie. Jesteśmy pod wrażeniem tegorocznej DZIATWY i mamy nadzieję, że spotkamy się w Łodzi w przyszłym roku.