PLENER ARTYSTYCZNY „A JA NA TO…NIE!”

PLENER ARTYSTYCZNY „A JA NA TO…NIE!”

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „IZART”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku i Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zorganizowali obóz artystyczny „A JA NA TO…NIE!” w malowniczej miejscowości Groń, w Białce Tatrzańskiej. Wyjazd był częścią projektu „A JA NA TO…NIE!” współfinansowanego przez Miasto Rybnik.

Obóz artystyczny podzielony został na dwa turnusy, po 25 osób każdy: I turnus: 30.06.-11.07.2014r. i II turnus: 13.07.-24.07.2014r.

W ramach obozu przeprowadzone zostały warsztaty z asertywności, kształtujące właściwe postawy młodych ludzi i wzmocnienie ich mocnych stron. Warsztaty plastyczne „Ziarnem malowane” organizowane w przepięknej scenerii górskiej. Warsztaty taneczne inspirowane profilaktycznym scenariuszem „Ony”. Warsztaty lalkarskie, podczas których młodzi artyści tworzyli kukły teatralne do autorskiego spektaklu profilaktycznego. Warsztaty teatralne, rozwijające wyobraźnię, empatię, współpracę i plastykę ciała uczestników. Rozpoczęliśmy pracę nad scenariuszem autorskim o tematyce profilaktycznej, którego efekty zrealizowane jesienią zostaną w rybnickich placówkach. Warsztaty artystyczne w ramach możliwości zostały zrealizowane w plenerze.

Nie obyło się oczywiście bez wycieczek w przepiękne tereny Białki Tatrzańskiej. Byliśmy w rezerwacie  przyrody „Bór nad Czerwonem”, na Przełęczy Białki Tatrzańskiej, w ruinach Zamku w Czorsztynie. Prawdziwą frajdą dla uczestników były wieczorne podchody na terenie Gronia i wycieczka do parku rozrywki „Rabkoland” w Rabce. Nasz pobyt w Groniu obfitował w  imprezy artystyczne organizowane wspólnie z wychowawcami takie jak: „Mini Groń Show” czy  „Mam Talent”.

Oba turnusy zakończone zostały piknikami rodzinnymi, na których zaproszeni rodzice uczestników obozu mogli podziwiać efekty naszych działań. Podczas pikniku dzieci zaprezentowały część artystyczną: pokaz taneczny i fragmenty spektaklu profilaktycznego nad którym pracowali. Całej imprezie towarzyszyła rodzinna atmosfera i poczęstunek w postaci góralskich przysmaków takich jak: oscypki, korbacze, moskale czy domowej roboty smalec i bigos. Obóz artystyczny „A JA NA TO…NIE!” był to twórczy, wakacyjny czas, pełen artystycznych działań, w obcowaniu z naturą w przepięknej, tatrzańskiej przestrzeni.  

GALERIA