OBÓZ POZYTYWKA 2015

OBÓZ POZYTYWKA 2015

Za nami pierwszy tydzień interdyscyplinarnego obozu Pozytywka 2015, współfinansowanego przez Miasto Rybnik. Organizatorami dwutygodniowego pobytu 60 dzieci nad polskim morzem w Katach Rybackich są Młodzieżowy Dom Kultury wraz  z stowarzyszenie Strefa WzW, wolnych z wyboru.

Dzieci podczas pobytu na obozie oprócz słonecznych i wodnych kąpieli w morzu mają możliwość uczestniczyć w warsztatach plastycznych, tanecznych i muzyczny. Dużo wrażeń i pięknych wspomnień dostarczyła dzieciom wycieczka do Malborka i nocne zwiedzanie zamku oraz cudowny wschód słońca. Przed nami jeszcze wycieczka do Trójmiasta, zwiedzanie i warsztaty w oceanarium w Gdyni, zwiedzanie latarni morskiej w Krynicy Morskiej, park linowy oraz gra w pinball.

Dwutygodniowy wypoczynek dzieci nad morzem jest częścią projektu POZYTYWKA 2015 skierowanego do dzieci w wieku od 7do 15 lat realizowanego w ramach działań profilaktyki uniwersalnej. Jego celem jest inspirowanie i nauczenie młodych ludzi spędzania czasu wolnego w sposób atrakcyjny, twórczy, mądry i pożyteczny. To projekt, którego działania mają na celu zaszczepienie w młodym człowieku chęci posiadania swojej własnej pasji, idei czy zainteresowań, którym mógłby się poświęcić i “obronić” przed istniejącymi zagrożeniami takimi jak uzależnienia od substancji psychoaktywnych. POZYTYWKA  2015   to projekt, który promuje od najmłodszych lat aktywny i zdrowy styl życia bez jakichkolwiek używek, zwłaszcza narkotyków. Działania  projektu są niewątpliwie silną alternatywą i skuteczną profilaktyką w zapobieganiu uzależnieniom od narkotyków. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO TYGODNIA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DRUGIEGO TYGODNIA