UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURS ŚWIAT WOKÓŁ MNIE 24.04.2018

UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURS ŚWIAT WOKÓŁ MNIE 24.04.2018

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

24 kwietnia 2018 roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Rybniku odbyło się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dokumentalnych “Świat wokół mnie”. Honorowymi gośćmi uroczystości byli pani Katarzyna Fojcik – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rybnika, pan Marek Florczyk – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku oraz pan Paweł Kaszyca – dyrektor ZS nr 3 w Rybniku, w którym to mieści się Pracownia Filmoteki Szkolnej.

Laureaci oraz zaproszeni goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli nagrodzone filmy. Następnie przewodnicząca komisji oceniającej dr hab. Ewelina Konieczna krótko uzasadniła tegoroczny werdykt jury, zwracając uwagę na fakt, że większość filmów nadesłanych na konkurs dotyczyła bezpośrednio życia autora filmu, a tylko kilka prac wpisywało się w tematykę konkursu „Świat wokół mnie”.  

Na podsumowanie dotarli laureaci z odległych miejscowości Polski. Dominika Polak zdobywczyni I miejsca z Liceum Plastycznego w Supraślu, Aleksandra Szymankiewicz i Sara Dyk laureatki II miejsca ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, oraz laureatki III miejsca Marta Koszyk i Magdalena Lichoń z Gimnazjum w Grybowie.

Nie zabrakło również laureatów z Rybnika Pawła Gramcowa i Wiktora Kasprzyka
z Zespołu Szkół Budowlanych, którzy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli III miejsce. Rozdane zostały również podziękowania dla nauczycieli.

Wszystkie nagrodzone filmy zostaną zamieszczone na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku.

GALERIA

PROTOKÓŁ