MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS VII SP I GIMNAZJÓW

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS VII SP I GIMNAZJÓW

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

13 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas VII Szkoły Podstawowej i Klas Gimnazjalnych. W Przesłuchaniu wzięło udział 16 uczestników. W jury zasiedli: Jadwiga Demczuk-Bronowska – reżyser teatralny i dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej, Karina Abrahamczyk-Zator – aktorka, piosenkarka oraz dyrektor Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach, a także Mateusz Banaszkiewicz – aktor, wokalista i artysta kabaretowy.

Po wysłuchaniu wszystkich młodych recytatorów komisja przyznała wyróżnienia dla Julii Rusin, Doroty Przeliorz i Kai Fiodorowicz,  trzecie miejsce dla Emilii Byrskiej oraz drugie miejsce dla Magdaleny Szweter. Natomiast pierwsze miejsce należało ex aequo do Pauliny Stachak i Alicji Dziopy.

Laureatki pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca będą reprezentowały miasto Rybnik w Regionalnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Przesłuchania te odbędą się 9 i 11 kwietnia w teatrze „Korez” w Katowicach.   

PROTOKÓŁ

GALERIA