POZYTYWKA 2017 4-15 lipca

Między 4 a 15 lipca 2017 roku w Międzybrodziu Bialskim odbył się, współfinasowany przez Miasto Rybnik, piąty już interdyscyplinarny obóz POZYTYWKA, promujący zdrowy styl życia. Organizatorem wypoczynku była „Strefa WzW, wolnych z wyboru” i Młodzieżowy Dom Kultury. Uczestnicy obozu mieli okazję brać udział w ciekawych warsztatach tanecznych i plastycznych. Przewodnim temat obozu było „Co w trawie piszczy?”. Zarówno prace plastyczne jak i układy taneczne nawiązywały do głównego tematu. Dzieci i młodzież poznały nowe techniki plastyczne. Wykonały graffiti metodą szablonową, kolarz z tapet, batik na papierze oraz metodą filcowania wykonały bajeczną, kolorową łąkę. Układ taneczny, który powstał na obozie był prawdziwą inwazją owadów. W czasie pobytu w górach uczestnicy obozu między innymi zwiedzili Etnograficzny Park w Żywcu, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Górę Żar oraz brali udział w warsztatach astronautycznych w Sobotni Wielkiej, prowadzonych przez członków stowarzyszenia Polaris – OPP. Bawili się w Parku Linowym, Eko Parku w Dechę, pływali kajakami i rowerkami wodnymi.  Dużo wrażeń dostarczała gra terenowa, również z owadami w tle. Oprócz atrakcji rekreacyjno – turystycznych, warsztatów naukowo – artystycznych, dzieci i młodzież brały, jak co roku, udział w warsztatach typowo profilaktycznych. Kolejny obóz POZYTYWKA uważamy za pozytywny i udany, i już teraz nie możemy doczekać się następnego w przyszłym roku.