III MIEJSKA GRA FILMOWA 2016

III MIEJSKA GRA FILMOWA 2016

Punktualnie o 10 00 w MDK w Rybniku nastąpiło otwarcie III Filmowej Gry Miejskiej. Do zabawy w tym roku przystąpiło 19 sześcioosobowych drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nawiązując do tematu gry Ewa Klonowska – organizatorka, oznajmiła uczestnikom, że spoczęło na nich ważne zadanie: Ziemia jest w niebezpieczeństwie, a superbohaterzy, którzy mogliby ją ocalić są zmęczeni i właśnie odpoczywają po upraniu swoich koszulek. Drużyny graczy mają przekonać SUPERBOHATERÓW, aby dołączyli do nich w szlachetnym celu ratowania Ziemi przed Złem. Uzbrojeni w KARTY GRY, zapał i dobry humor, wykorzystując piękną słoneczną pogodę, uczniowie wyruszyli na miasto, aby w wyznaczonych stanowiskach zmierzyć się z zadaniami związanymi z ikonami kina: m.in. Batmanem, Spidermanem, Kapitanem Ameryka, Hanem Solo czy Harrym Potterem. Zaskoczeniem dla graczy było umieszczenie w ich gronie superbohaterów polskiego kina okresu PRL-u: Mateusza Birkuta z “Człowieka z marmuru” i Asa z “Hydrozagadki”. Zadania związane z tymi filmami ( znajdującym się w programie Filmoteki Szkolnej) dotyczyły czasów Polski Ludowej: należało wypytać przechodniów na Rynku o ich wspomnienie z lat PRL-u, czy ułożyć hasło przestrzegające przed nałogami podobnie jak robił to AS- polski Superman z filmu Kondratiuka. Uczniowie na punktach gry projektowali nowy pojazd dla Batmana, przechodzili tor przeszkód, aby dorównać siłą Supermanowi, przywoływali dźwiękiem Kosogłosu Katnis- bohaterkę “Igrzysk śmierci” i odbijali Hana Solo z niewoli wcielając się w role bohaterów “Gwiezdnych wojen”. Szczególnie atrakcyjna okazała się wizyta w Pracowni Filmoteki Szkolnej w ZS nr 3 zainscenizowanej na królestwo Harrego Pottera: w mrocznej scenerii, przy blasku świec, z wyświetlonym na ekranie obrazem Hogwartu zawodnicy rozwiązywali zagadki z kart TABU pilnując, aby “ten, którego imienia się nie wymawia” nie przeszkodził w ich misji.

Zwycięzcami gry okazali się wszyscy uczestnicy: wspólnie, pomyślnie przeszli konkursowe zadania i tym samym ocalili Ziemię przed siłami Zła! Po podliczeniu punktów I miejsce zdobyły drużyna z Gimnazjum nr 1 w Rybniku i z Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Rybniku, II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych a III miejsce z I LO im. Powstańców Śląskich. Nagrodzeni otrzymali z rąk p. dyrektor MDK Barbary Zielińskiej i p. Pawła Kaszycy – dyrektora ZS nr 3 w Rybniku pamiątkowe kubki, płyty dvd oraz gadżety Filmoteki Szkolnej.

Szczególne podziękowania p. Ewa Klonowska skierowała do uczniów klas humanistycznych V LO w Rybniku, którzy przygotowali grę i poprowadzili konkursowe zadania. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu kolejna filmowa impreza w Rybniku przebiegła pomyślnie! Potwierdzili to oklaskami zebrani na Finale.

GALERIA

FILM