OBÓZ ARTYSTYCZNY „KASZUBSKI BÓR” 30.06.2018r. – 13.07.2018r .

Tradycyjnie, jak co roku uczestnicy rybnickich grup teatralnych wyjechali w plener. W tym roku młodzi artyści wypoczywali w malowniczym ośrodku „Kaszubski Bór” w Sominach. Dzieci i młodzież  zamieszkali  nad samym brzegiem jeziora Dywańskiego w pięknej, kaszubskiej scenerii. Wakacyjny czas na Kaszubach wypełniony był atrakcjami artystycznymi i rekreacyjnymi. Młodzi aktorzy wzięli udział w warsztatach teatralnych i plastycznych. Zwiedzili wiele ciekawych miejsc:  muzeum i zamek krzyżacki w Bytowie, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, zabytkowy rynek w Chojnicach, osiemnastowieczny kościół drewniany w Sominach  i  kamienne kręgi Bytów w Leśnie. Niezwykłą atrakcją dla młodych aktorów była wycieczka do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Tam młodzi ludzie poznali kaszubski alfabet, weszli do domu Sybiraków i zaznajomili się z trudnym losem Polaków wywiezionych na Syberię. Ponadto zwiedzili bunkry powojenne i poznali  wiele ciekawostek z regionu. Wielkim wyzwaniem dla uczestników stał się dom do góry nogami, w którym poruszanie wymagało od zwiedzających odwagi i utrzymania równowagi. Nie obyło się oczywiście bez pamiątek z kaszubskim motywem. Wieczorami w ośrodku, organizowane były imprezy integracyjne, konkursy i zabawy przy ognisku. Uczestnicy obozu artystycznego byli z wizytą pobliskiej stadninie koni, gdzie zaprzyjaźnili się z tymi wspaniałymi zwierzętami i obowiązkowo każdy z nich wziął udział w lekcji jazdy konnej. Dużo radości sprawiła dzieciom przejażdżka bryczką. Pobliskie jezioro stwarzało okazję do kąpieli i zabaw sportowych na plaży. Rybniccy aktorzy korzystali z rowerków wodnych i kajaków a przepiękne kaszubskie widoki wprawiały w zachwyt. Młodzi artyści przywieźli do Rybnika wiele wspaniałych, wakacyjnych wspomnień i postanowicie, że za rok należy odwiedzić Kaszuby.