WERNISAŻ W GALERII PLASTYCZNEJ TWORCZOŚCI DZIECKA – TORUŃ

16 września 2016 roku w Galerii Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu otwarto wystawę prac plastycznych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. Na wernisaż zostały zaproszone wszystkie nauczycielki, pod kierunkiem, których zostały wykonane dzieła młodych artystów. I tak pani Aldona Kaczmarczyk-Kołucka reprezentowała pracownię Creatio, p. Zuzanna Śmieja – pracownię Kontrasty, p. Milada Więckowska – pracownię GiR-a, p. Ewa Tomas-Modlich – pracownię Walor i p. Danuta Sarna – pracownię Kameleon. Łącznie w galerii zaprezentowano ponad 100 prac dzieci z Rybnika. Wystawę można oglądać do 15 października 2016 r.

1 kwietnia 2014 roku Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka świętowała 50-lecie swojego istnienia. Od 50 lat w Galerii podejmowane są ciekawe inicjatywy artystyczne, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Do najpopularniejszych należą Biennale grafiki dzieci i młodzieży oraz Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO, na który corocznie napływa ponad 22 000 prac z całego świata.

Galeria została uhonorowana w roku 1980 Nagrodą Prezesa Rady Ministrów, a w roku 2003 Nagrodą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Sztuka Młodym”. Przez 50 lat współpracowało z Galerią wielu artystów plastyków wspaniałych pedagogów, którzy z pasją poświęcali się pracy z młodzieżą.