EWA KLONOWSKA LAUREATKĄ NAGRODY POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ!

W trakcie 40. Festiwalu Filmowego, który odbywał się w dniach 14-19 września 2015r. w Gdyni zostały wręczone nagrody za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.  Nagrody przyznała kapituła pod przewodnictwem dyrektora PISF Agnieszki Odorowicz już po raz ósmy. Ewa Klonowska, opiekunka kół filmowych, autorka programów edukacji filmowej i scenariuszy lekcji została nagrodzona kategorii Edukacja młodego widza jako Liderka Filmoteki Szkolnej w województwie śląskim. Laureatka odebrała nagrodę z rąk reżysera Wojciech Marczewskiego na uroczystej Gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wśród zgromadzonych na sali ludzi filmu nagroda dla Liderów Filmoteki Szkolnej spotkała się z dużym aplauzem, co można było obserwować w relacji TVP Kultura. Ewa Klonowska prowadzi w MDK zajęcia filmowe od 1997 roku, a od zeszłego roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej w ZS nr 3 w Rybniku. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów rybnickich szkół i ich nauczycieli.