XXIV INTERDYSCYPLINARNY PLENER ARTYSTYCZNY “RAJSKA WYSPA ODYSA – CZ.II”

XXIV INTERDYSCYPLINARNY PLENER ARTYSTYCZNY “RAJSKA WYSPA ODYSA – CZ.II”

Wieczorem ostatniego dnia wakacji młodzież z Pracowni Plastycznej „CREATIO” wróciła ze swojego XXIV Interdyscyplinarnego Pleneru Artystycznego „RAJSKA WYSPA ODYSA – cz. II”. 

Tegoroczny 2-tygodniowy wyjazd na Korfu nawiązywał do jednego z wcześniejszych plenerów, który również odbywał się na greckiej wyspie.

Wyjazd ten zakończył tegoroczny cykl wakacyjnych plenerów organizowanych kolejno przez wszystkie pracownie Młodzieżowego Domu Kultury.

Artystyczna podróż przez najzieleńszą z greckich wysp była hasłem przewodnim różnych działań plastycznych, muzycznych, fotograficznych i filmowych uczestników pleneru.

W podróży na wyspę młodzi artyści zatrzymywali się w urokliwych zakątkach Europy gdzie wypoczywali, tworzyli i nabierali sił przed dalszą wyprawą – nad jeziorem Orfu i w Segedynie na Węgrzech oraz nad cudownym jeziorem Ochrydzkim w  Macedonii.

Na samym Korfu młodzi ludzie zobaczyli najpiękniejsze miejsca wyspy – m.in. starożytną Kerkirę z Muzeum Sztuki Bizantyjskiej i bajecznie kolorową starówką, podwójną zatokę Porto Timoni , Kanał Miłości w Sidari  i symbol Korfu jakim jest półwysep Kanoni z białym kościółkiem Vlacherna.

Dla ochłody i relaksu pływali po rajskich plażach wyspy – Glifada, Ermones, Paleokastritsa, czy Agios Gordios.

Późne wieczory były poświęcone prezentacjom multimedialnym, wykładom, filmom i wspólnemu śpiewaniu a także  lokalnym przyjemnościom takim jak nauka tańca greckiego, lokalne jedzenie i wieczór folklorystyczny w maleńkiej wsi na wzgórzu.

Wszystko to będzie można zobaczyć na naszej wystawie poplenerowej, która odbędzie się 3 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury.

GALERIA