PREMIERA BAJKI “KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU”<br> TEATR PĘTELKA

PREMIERA BAJKI “KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU”
TEATR PĘTELKA

W sobotę 14 marca 2015 r. teatr PĘTELKA z Młodzieżowego Domu Kultury zrealizował swoją pierwszą premierę pod czujnym okiem pani Zosi Paszendy.  Dzieci zadebiutowały na scenie Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach w przedsta- wieniu bajkowym pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Był to prawdziwy debiut, ponieważ  mali aktorzy jeszcze nigdy nie występowali w teatrze. Teatr PĘTELKA powstał we wrześniu 2014 r. i tworzą go dzieci w wieku 6-9 lat. Pierwszy sceniczny występ  PĘTELEK był dla małych aktorów nie tylko ważnym wydarzeniem artystycznym,  ale przede wszystkim ciężką pracą, do której podchodzili z dumą i ogromnym przejęciem. Dzieci dzielnie uczestniczyły w przygotowaniach do premiery, które w ostatnim tygodniu przed występem były bardzo intensywne. Mali aktorzy podczas prób mieli wiele wątpliwości: czy są już uszyte kostiumy, jaka będzie scenografia, czy poradzą sobie z tekstem i czy zapamiętają wszystkie działania sceniczne. Podczas premiery okazało się, że ich obawy były bezpodstawne. Aktorzy teatru PĘTELKA zaprezentowali się znakomicie i z właściwym sobie wdziękiem wprowadzili widzów w baśniowy  świat „Księżniczki na ziarnku grochu”. Sala widowiskowa w Boguszowicach była prawie pełna a publiczność życzliwie reagowała na zmagania aktorów. Debiut okazał się sukcesem! Dzieci były spełnione  a publiczność zauroczona aktorami teatru PĘTELKA. Po premierze zgodnie z tradycją był czas na podziękowania, kwiaty, prezenty dla aktorów oraz uroczysty poczęstunek, na którym królowały domowe wypieki rodziców małych artystów. W ten sposób najmłodszy teatr działający w MDK rozpoczął swoją przygodę z teatrem.

GALERIA        FILM