WIELCY ZNANI I NIEZNANI<BR>SALVADOR DALI – PODSUMOWANIE

WIELCY ZNANI I NIEZNANI
SALVADOR DALI – PODSUMOWANIE

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

2 czerwca br. w Rybnickim Centrum Kultury odbył się finał Międzynarodowego Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży WIELCY ZNANI I NIEZNANI, którego pomysłodawczynią jest Aldona Kaczmarczyk-Kołucka – edukator w Młodzieżowym Domu Kultury. Była to 13 edycja konkursu plastycznego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury od 1999 roku.

Impreza ta od kilka lat odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rybnika, Śląskiego Kuratora Oświaty i Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA.  

Tytuł tegorocznego biennale SALVADOR DALI – PALETA SNÓW zainspirował młodych artystów z 26 krajów. Na konkurs nadesłano 4500 prac z Polski, Turcji, Węgier, Chin, Rosji, Białorusi, Indii, Kazachstanu, Indonezji, Bułgarii, Singapuru, Niemiec, USA, Ukrainy, Serbii, Litwy, Korei, Słowacji, Mołdawii, Rumunii, Estonii, Słowenii, Czech, Łotwy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jury złożone z młodzieży Pracowni Plastycznej CREATIO wyłoniło 140 laureatów i finalistów, których prace zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej. Spomiędzy nich wybrano 68 prac, których autorom przyznano 34 nagrody i 34 wyróżnienia.

Na uroczyste podsumowanie konkursu połączone z rozdaniem nagród i wernisażem wystawy przyjechali laureaci z różnych zakątków Polski i z zagranicy. Oprócz naszych rodzimych finalistów gościliśmy w Rybniku artystów z Turcji, Słowacji, Białorusi i Ukrainy.

W czasie uroczystego podsumowania nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców wręczali Maria Lipińska – Dyrektor Rybnickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, Adam Świerczyna – Dyrektor Rybnickiego Centrum Kultury i Barbara Zielińska – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Wystawę prac XIII Międzynarodowego Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży SALVADOR DALI – PALETA SNÓW można będzie oglądać w Rybnickim Centrum Kultury do 15.06.2014 r.

GALERIA

FILM