TEATR DRATEWKA – PREMIERA<br>“PO DRUGIEJ STRONIE DRZWI”<BR< reż. ZOFIA PASZENDA

TEATR DRATEWKA – PREMIERA
“PO DRUGIEJ STRONIE DRZWI”

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

 15 marca 2014 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach odbyła się kolejna premiera zespołu teatralnego „Dratewka” działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury.

Teatr „Dratewka” tworzą dwie grupy wiekowe. Tym razem wystąpiły dzieci z grupy młodszej i zaprezentowały spektakl bajkowy zatytułowany „Po drugiej stronie drzwi” w reżyserii Zofii Paszendy.

Bajka ta opowiada historię dwóch dziewczynek, które odkrywając na strychu stare drzwi, przenoszą widza w baśniowy świat pełen marzeń i dziecięcych fantazji. Pojawiają się takie postacie jak: czarownice Łachmaniarki, królewna Koronka, Supełek, Opryszek, Łatany, Poplątaniec… W tym spektaklu po raz pierwszy zostały wykorzystane kukły teatralne, które dzieci sprawnie animowały na scenie. To niełatwe zadanie – praca z lalką teatralną, jednak aktorzy podołali temu artystycznemu wyzwaniu. Przygotowania do bajki zaczęły się trzy miesiące temu, jednak intensywne próby trwały tydzień przed spektaklem. Wtedy pojawiają się najciekawsze pomysły sceniczne i aktorskie. 

W dniu premiery, który zawsze jest największym wyzwaniem, młodzi „Dratewkowicze” spisali się znakomicie. To pierwszy występ, który nie jest przerywany reżyserskimi uwagami   i poprawkami – dzieci mają wiadomość, że odpowiadają za spektakl od początku do końca… No i udało się, publiczność oczarowana, aktorzy zadowoleni a reżyser spełniony. Po premierze był czas na gratulacje i upominki dla artystów oraz tradycyjnie uroczysty poczęstunek i ciasta pieczone osobiście przez mamy młodych aktorów. Kolejna premiera teatru „Dratewka” za nami a przed młodymi artystami jeszcze wiele występów na różnych scenach.

GALERIA

FILM