TEATRALNE ZAMIESZANIE 2024

Od 28.01. do 02.02.2024 trwał cykl warsztatów i spotkań artystycznych pt. „Teatralne zamieszanie”, który skierowany był do młodych aktorów, na co dzień uczęszczających na zajęcia teatralne do pani Zosi Paszendy. Dzieci i młodzież miały przyjemność wzięcia udziału w warsztatach z artystami z zakresu ruchu, improwizacji, choreografii i teatru. Uczestniczyły w działaniach prowadzonych przez choreografkę i aktorkę teatru tańca Sabinę Pykę oraz w poszukiwaniu i działaniu w przestrzeni, rytmie tańca współczesnego i improwizacji – warsztaty prowadzone przez Gieorgija Grzegorza Puchalskiego. Podopieczni wyjechali również na wycieczkę do Teatru BANIALUKA w Bielsku – Białej, gdzie obejrzeli spektakl „Tuwim i…”. Po spektaklu aktorzy wzięli udział w warsztatach aktorskich prowadzonych przez aktorkę teatru Banialuka Martę Popławską. Zaplanowane zostało także zwiedzanie Teatru Ziemi Rybnickiej. Dzieciom bardzo podobało się bycie na scenie, gdzie mogły zobaczyć profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie. W ostatnim dniu Teatralnego Zamieszania odbyły się warsztaty filmowe prowadzone przez Ewę Klonowską i projekcja filmu „Kroniki Spiderwick”. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat. Teatralne Zamieszanie poruszyło umysły, ciała młodych artystów i wywołało wiele emocji a zaproszeni goście zaoferowali profesjonalną jakość przeżyć.