WALOROWO ZAKRĘCENI <BR>WERNISAŻ PRACOWNI WALOR 12.11.2023

WALOROWO ZAKRĘCENI
WERNISAŻ PRACOWNI WALOR 12.11.2023

W jesienny wieczór, w budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku doszło do „twórczego zamieszania”. 12 listopada 2023 roku o godzinie 17.00  dzieci, młodzież i rodzice – na co dzień związani z Pracownią Walor prowadzoną przez Panią Ewę Tomas-Modlich spotkali się, jak co roku na swoim wernisażu Pracowni. „Walorowo zakręceni” autorzy malarskich, rysunkowych, przestrzennych kompozycji, zaproszeni goście – smakowali, oglądali, cieszyli oko pracami przywiezionymi z pleneru w Pałacu Wąsowo, pracami powstałymi w zeszłym roku szkolnym oraz rozkoszowali się nowościami – dziełami specjalnie wykonanymi pod wystawę. Nie zabrakło instalacji, która zawsze towarzyszyła wernisażom pracowni – tym razem nie na „świeżym powietrzu” lecz w windzie. To właśnie w niej „utknął na parę godzin”- Pierrot. Towarzystwa dotrzymywały mu ręcznie malowane poduszki, które swoim wzorem nawiązywały do niektórych wzorów namalowanych na fragmentach paneli. Podłoga, ściany nowego budynku MDK-u przybrały na chwilę – nowy desing. Ciepła i koloru całości dodała prezentacja, w której oprócz przedstawienia działań Pani Ewy z dziećmi i młodzieżą, pokazano zdjęcia z pracowni na Chabrowej 7, gdzie powstała dodatkowa galeria prac. Walorowe szaleństwo zauważyć można było również na stołach – pyszne ciasta, przekąski wykonane przez rodziców szybko zniknęły, podobnie jak prace z ceramiki, które w trakcie oglądania wystawy można było zakupić. Zapraszamy do galerii zdjęć na krótkie „wspominki” tego fajnego listopadowego wieczoru.