XXV FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ 2019

Już po raz 25 w naszej placówce odbył się Festiwal Piosenki Turystycznej. W tej jubileuszowej edycji jurorami byli Ilona Kargul – pianistka, dyrektor artystyczny Silesia Gospel Festiwal, Agnieszka Janas – muzyk i pedagog, Nauczyciel Roku Miasta Rybnika oraz Michał Musioł – tenora Gliwickiego Teatru Muzycznego. Komisja po przesłuchaniu 26 solistów i 12 zespołów ostatecznie przyznała 15 nagród oraz siedem wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych.  Zdobywcy I miejsc: Maja Trybała z SP nr 2 w Rydułtowach, Dawid Nowak z SP nr 21 w Rybniku-Niedobczycach, Tomasz Klimek z SP nr 13 w Rybniku, zespół Papa Bafi z Gminnego Centrum Kultury w Bierawie oraz zespół Akcent z POPP przy SP w Piecach zostali zaproszeni do udziału w Koncercie Laureatów, który odbył się 15 listopada w MDK.  Po prezentacjach muzycznych laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy za rok!

GALERIA  fot. Daniel Wojaczek