WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a 08.10.2023

WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a 08.10.2023

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

W niedzielę 8 października, pierwszy raz w nowym budynku naszego Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac wychowanków Pracowni Plastycznej GiR-a pt. „Sztuka i świat – kruche, jak kwiat”.

         Wernisaż rozpoczął występ, prowadzonego przez pana Wojciecha Świerczynę, zespołu wokalno-instrumentalnego „Światło”, który wprowadził wszystkich w nastrój dwoma piosenkami „Wonderful Life” i „Krajka”. Następnie po krótkim powitaniu, wyświetlona została prezentacja multimedialna przygotowana przez prowadzącą pracownię panią Miladę Więckowską, przedstawiająca działania pracowni w zakończonym już roku szkolnym i podczas wakacji artystycznych. Po prezentacji pani dyrektor Danuta Sarna wręczyła przyznane na zakończenie roku Nagrody Dyrektora oraz nagrody z różnych bieżących konkursów.

         Podczas oglądania wystawy, na której zaprezentowane są oczywiście bardzo precyzyjne linoryty, ale także tekturodruki, rysunki studyjne, akwarele i prace plenerowe, można było w dniu wernisażu poczęstować się słodkimi pysznościami przygotowanymi przez rodziców wychowanków pracowni. Ciepła atmosfera towarzysząca uroczystości, rozmowy i zwiedzanie nowego budynku, były miłym dopełnieniem tego wydarzenia.

         Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym w tym dniu i polecamy fotorelację oraz piękną wystawę, możliwą jeszcze do oglądnięcia przez najbliższy miesiąc!

GALERIA