POZYTYWKA 2020 – PODSUMOWANIE

5 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbyło się podsumowanie tegorocznego obozu Pozytywka 2020. Jeszcze na początku czerwca organizatorzy wypoczynku nie wiedzieli czy obóz odbędzie się, czy uda się sprostać wszystkim wytycznym MEN i sanepidu. Ostatecznie udało się i 45 dzieci wraz z kadrą w lipcu wyjechali w góry w okolice Bieszczad.

Podczas podsumowania dzieci i młodzież zobaczyła film dokumentujący ich pobyt w górach, dzięki czemu jeszcze raz na chwilę mogły przenieść się w te malownicze, klimatyczne tereny Bieszczad. Obozowicze żywo i entuzjastycznie reagowali na wybrane fragment filmu. Wszyscy jeszcze raz zaśpiewali obozowy hymn „Mustang”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych w czasie obozu oraz fotografii portretów uczestników Pozytywki, wykonanych przez panią Dankę Sarnę. Na koniec wspominano najfajniejsze momenty obozu. W kuluarach, gdzie przy pysznej pizzy odbywały się rozmowy, było dużo śmiechu i pozytywnych emocji.

Obóz Pozytywka 2020 był współfinansowany przez Miasto Rybnik i współorganizowany przez Strefę WzW, wolnych z wyboru.