WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a 02.12.2022

WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a 02.12.2022

         W piątkowe popołudnie, 2 grudnia, w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy grafik, rysunków i akwareli Pracowni Plastycznej GiR-a pod kierunkiem Milady Więckowskiej.
         Na wystawie pt. „Świat wokół nas i… w nas” znajdują się zdjęcia z warsztatów body-painting oraz akwarele i rysunki wykonane przez wychowanków pracowni podczas pleneru wakacyjnego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej przy Zamkach Mirów i Bobolice, a także niektóre cykle wykonane w zeszłym i na początku tego roku szkolnego na zajęciach. Na szczególną uwagę zasługują oczywiście linoryty większego formatu i miniatury w postaci ex librisów dla Muzeum Zamku w Trokach na Litwie oraz surrealistyczne wizje inspirowane serbskim konkursem „mini restART”, gdzie zostały wysłane, zauważone i nagrodzone! Ważnym przedsięwzięciem pracownianym był udział w Międzynarodowym Forum “Golden Easel 2022” na Ukrainie. Barwne prace na temat przewodni „Aniołowie pokoju w obronie ukraińskich dzieci” również znalazły się na wystawie. Dopełnieniem są rysunki studyjne pokazujące warsztat młodych artystów podczas ćwiczeń z perspektywy i obserwacji modela oraz ciekawe graficznie i tekstowo efekty plenerowych warsztatów arteterapeutycznych.

         Podczas wernisażu zebranym gościom zostały wyświetlone dwie prezentacje multimedialne pokazujące działania dzieci i młodzieży w pracowni i na plenerze. Natomiast sami wychowankowie, wyjątkowo w tym roku, zamiast tradycyjnych dyplomów, otrzymali pamiątkowe zdjęcia grupowe ze swoich zajęć. W przyszłym roku będziemy się bowiem przenosić do nowej siedziby i te sale, wnętrza i kąty staną się już historią… Tymczasem jednak popołudnie spędzone z wszystkimi na wernisażu było wielką przyjemnością ze względu na wspaniałe prace dookoła, serdeczne towarzystwo oraz… na doskonałe ciasta, wypieki, słodkie smakołyki, owoce i oczywiście GiR-owy tort!

Dziękując wszystkim za zaangażowanie i udział w naszej uroczystości, zapraszamy do oglądania zdjęć zrobionych podczas wernisażu, a nieobecnych, ale  zainteresowanych, do odwiedzenia naszej MDK-owskiej galerii.

GALERIA

PREZENTACJA PRACOWNI GiR-a 2022

PREZENTACJA PLENER 2022