OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL<BR>TEATRU MŁODYCH<BR>“DZIATWA” 2022

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL
TEATRU MŁODYCH
“DZIATWA” 2022

W dniach 4-7 października 2022 aktorzy teatru Pętelka wzięli udział w 43 Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych DZIATWA w Łodzi pod opieką pani Zosi Paszendy i Magdy Nabagło.

Pętelki znalazły się w  gronie laureatów ogólnopolskiego festiwalu i godnie reprezentowały nasz MDK a tym samym Miasto Rybnik. Dzieci wystawiły spektakl „Wąż”, który wzbudził zainteresowanie i bardzo spodobał się dziecięcej publiczności.  Zgodnie z tradycją festiwalu młodzi aktorzy oglądali prezentowane spektakle i kibicowali innym teatrom. Wieczorami całą grupą brali udział w warsztatach teatralnych i tańczyli na dyskotece przy ognisku. W ostatnim dniu artyści teatru Pętelka zaprezentowali się w kolorowych perukach w teatralnej etiudzie na kwadracie przed siedzibą MDK w Łodzi. Teatralnym prezentacjom i działaniom towarzyszyły ogromne emocje ale także radość z występu.

Udział w 43 Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych DZIATWA  był dla aktorów teatru Pętelka wielkim wyróżnieniem i ogromnym  przeżyciem.