WAKACJE Z MDK 2022 – I TYDZIEŃ

Za nami pierwszy tydzień Wakacji z MDK. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od spotkania z policjantem, który skrupulatnie przypomniał wszystkim obecnym dzieciom jak należy się zachowywać podczas wypoczynku letniego, by nie dopuścić do groźnych sytuacji, a w razie takich, jak odpowiednio reagować. Kolejne dni były bardzo intensywne dla uczestników. Były gry i zabawy sportowe, warsztaty plastyczne oraz taneczne. Odbył się konkurs „Mam talent” przygotowany przez naszych fantastycznych nauczycieli i Rusudani – wolontariuszkę z Gruzji, gdzie każdy kto chciał mógł zaprezentować to, w czym jest najlepszy i otrzymać dyplom wraz z małą nagrodą. Było mnóstwo pozytywnej energii, a jury stanęło na wysokości zadania. Organizowane były również wyjścia na plac zabaw w Parku MaJa przy siłowni pod chmurką i Parku Tematycznym nad Nacyną. Dzieci wybrały się, także na wycieczkę do Rud, gdzie zwiedzili zabytkową stację kolejki wąskotorowej i mieli okazję się nią również przejechać. Pogoda dopisała nam też na kąpielisku Ruda, a tam dzieci bawiły się na całego, oczywiście pod bacznym okiem opiekunów. Zakończyliśmy ten tydzień seansem w kinie. Dzieci obejrzały film pt. „Lena i Śnieżek”.