PRACOWNIA PLASTYCZNA CREATIO W MACEDONII

Na przełomie maja i czerwca pracownia plastyczna Creatio spędziła 7 dni w Macedonii uczestnicząc w  41. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki SMALL MONTMARTRE OF BITOLA 2022.
Wyjazd ten był  nagrodą główną zdobytą w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym. Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku został wybrany do grona 25 najlepszych szkół artystycznych i zaproszony na wspólny tygodniowy plener w Macedonii.
Grupa z każdego kraju była reprezentowana przez 3-osobowy zespół. Wychowankowie Creatio oprócz nagrody grupowej, zdobyli dodatkowo 5 indywidualnych nagród i 4 Złote Palety.
W czasie swojej kilkudniowej podróży nasze wychowanki  malowały w plenerze w międzynarodowym towarzystwie innych młodych artystów, organizowały wystawy i zwiedzały miejsca związane z historią, kulturą i sztuką – Ohrydę i jezioro Ohrydzkie, tradycyjną wioskę Bukovo, górskie miasteczko Kruševo, starożytną Herakleeę i cesarski Wiedeń.