POZYTYWKA 2021

Taniec, śpiew, żywe obrazy, twórcze działanie, rozgrywki sportowe, kajaki, rowerki wodne, park linowy tego wszystkiego można było doświadczyć podczas tegorocznego obozu „Pozytywka 2021”, której organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku i Strefa WzW, wolnych z wyboru. Prawie 60 dzieci i młodzieży z Rybnika końcówkę lipca spędziło w urokliwym Międzybrodziu Bialskim, budząc się każdego dnia z widokiem na Górę Żar i Jezioro Międzybrodzkie. Oprócz wspomnianych atrakcji i zajęć artystyczno-profilaktycznych uczestnicy obozu zwiedzili Żywiec, biorąc udział w plenerowych koncertach folklorystycznych w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Jednakże największą atrakcja tegorocznej Pozytywki był całodzienny pobyt w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Hyperion, Zadra i inne rollecoastery dostarczyły niezapomnianych, wrażeń uczestnikom obozu.

Obóz „Pozytywka 2021”, jest  częścią projektu współfinansowanego nieprzerwanie od 9 lat przez Miasto Rybnik o tym samym tytule. Jest to projekt promujący zdrowy styl życia bez alkoholu i wszelkich używek, poprzez aktywność kulturalną i sportową dzieci oraz młodzieży w czasie wakacji letnich, realizowany w ramach działań profilaktyki uniwersalnej. W tym roku w projekcie wykorzystano strategię edukacji rówieśniczej, polegającą na włączeniu w działania profilaktyczne liderów młodzieżowych. To właśnie oni – czternastka wspaniałych, prowadzili różne zajęcia, konkurencje oraz  grę terenową. Podsumowanie całego projektu odbędzie się 8 września 2021.