JUBILEUSZ TEATRÓW MDK 17-18.11.2018

Ubiegły weekend 17 i 18 listopada należał do aktorów działających w grupach teatralnych w MDK. To młodzi artyści na czele z panią Zosią Paszendą świętowali swoje 10-te urodziny. W sobotę drzwi MDK zostały otwarte dla wszystkich tych, którzy chcieli chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwi artyści. Cały budynek opanowali aktorzy teatrów „Cicho-Sza”, „Pacynki” i ”Niebieski Kot”, którzy przygotowali atrakcje teatralne dla gości.  Uczestnicy imprezy wzięli udział w aktorskiej grze terenowej, w której Czarownica zaangażowała wszystkich do poszukiwania składników magicznego eliksiru. Specjalnie z okazji urodzin, została otwarta teatralna garderoba, w której można było się wcielić w różne bajkowe postacie. Atmosfera była tak ekscytująca, że nawet rodzice ulegli pokusie zabawy w teatr. Pojawiły się księżniczki, królowie, zwierzęta, czarownice i latające owady. W sali teatralnej młodzi aktorzy zaprezentowali etiudy teatralne i zaangażowali przybyłych w działania aktorskie. Teatralny dzień otwarty był pełen scenicznych działań z kostiumem, rekwizytem i słowem.

Drugi dzień urodzin, to pokaz spektakli teatralnych w Domu Kultury w Boguszowicach. Przed południem na scenie zaprezentował się teatr „Pętelka” w przedstawieniu „Urodzinowe marzenie” i teatr ”Cicho-Sza” w absurdalnym spektaklu „Opowieści lady Maybe”. Wieczorem teatry „Pacynki” i „Cicho-Sza” zagrali zabawny spektakl pt. „Poszukiwacze zaginionej puenty”, przygotowany specjalnie na 10-te urodziny. Premierowy, trochę improwizowany pokaz, został bardzo ciepło i pozytywnie przyjęty przez widzów. Po spektaklu na scenę zostali zaproszeni przyjaciele teatrów MDK, którzy otrzymali teatralne maski z rąk pani dyrektor Barbary Zielińskiej i pani Zosi Paszendy. Gratulacje za 10 lat twórczej pracy złożył w imieniu prezydenta Miasta Rybnika – Piotr Masłowski. Po części oficjalnej wszyscy gości zostali zaproszeni na pyszny tort urodzinowy. Pojawiły się wspomnienia i rozmowy z aktorami, którzy kiedyś, przed laty tworzyli spektakle w MDK.

10-te teatralne urodziny przebiegły w radosnej atmosferze pełnej artystycznych działań i ogromnych emocji.