DZIEŃ Z KULTURĄ AMERYKI ŁACIŃSKIEJ

Od października 2020 roku w naszej placówce gościł Coco Millar z Chille, który przyjechał na wolontariat w ramach unijnego projektu “Europejski Korpus Solidarności”.

15 stycznia 2021 roku przygotował dla nas spotkanie przybliżające kulturę latynoamerykańską. Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją opisującą historię, kulturę oraz położenie geograficzne Ameryki Łacińskiej. Na małej wystawie można było podziwiać dzieła wybitnych malarzy południowoamerykańskich. Przez cały pobyt w MDK Coco dał się poznać jako wszechstronny talent artystyczny. Mogliśmy posłuchać jak śpiewa i gra na gitarze, a także podziwiać jego grafiki i szkice. Na zakończenie można było spróbować chilijskich i hiszpańskich pyszności przygotowanych przez Coco.

From October 2020, our facility hosted Coco Millar from Chille, who came to volunteer as part of the EU project “European Solidarity Corps”. Throughout his stay at MDK,we met Coco as artistic talent. We could listen how he is singing and playing guitar, as well as admire his graphics and sketches. On January 15, he prepared a meeting for us, introducing Latin American culture. The meeting started with a short presentation describing the history, culture and geographical location of Latin America. At a small exhibition, you could admire the works of outstanding South American painters, and at the end you could taste Chilean and Spanish delicacies prepared by Coco.